מועדון ובית כנסת

 | עדכון אחרון: 03/01/2022 21:03

 

מועדון הישוב והאמפי הקטן שבחזיתו נבנו בשנים 1982-3 ע"י האגף לבנייה כפרית במשרד השיכון יחד עם 36 הבתים הראשונים בשלב א', מתוך תפיסה של הקמת ישוב קהילתי שמנהל את חייו וזקוק למקום התכנסות מרכזי.

במועדון חגגנו במשותף קבלות שבת וחגים, מסיבות שמחות (מסיבות פורים תזכרנה לטוב עוד שנים רבות...), טקסים ואירועים קהילתיים.

בשבתות ובחגי תשרי הפך המועדון לבית כנסת, ספר התורה נלקח בהשאלה מקורנית, ובני המצווה עלו לתורה בחגיגה משפחתית. כעבור מספר שנים קבלנו כתרומה ספר תורה משלנו, באדיבות מירה וזאב לוי שפעלו להשגתו. היתה תכנית לבנות בחלק מהמועדון בית כנסת דו-קטבי כמסורת יהודי איטליה (בימת החזן מול ארון הקודש וספסלים לאורך הקירות הניצבים), כהצעתו של פרופסור חיים ויטו וולטירה, שהיה מתכנן בועדה המחוזית לתכנון ובנייה, ואחראי לתכנון חלק גדול מישובי משגב. וויטו אף תרם לנו לוח עתיק מהמאה ה- 16 שהיה חלק מלוחות הקיר של בית הכנסת של משפחתו בפסקארה, איטליה. מבנה בית הכנסת לא יצא אל הפועל, אבל הלוח העתיק משולב כיום בארון הקודש שבספריה.

המועדון שמש גם מקום התכנסות לאסיפות חברים, מרובות משתתפים וסוערות יותר או פחות תלוי בנושאים שעמדו על סדר היום, בהן הוכרעו נושאים שונים הקשורים לחיי הישוב.

עם השנים גדל הישוב, לשמחתנו, משפחות נוספות הצטרפו אל המייסדים, והמקום נעשה צר מלהכיל את כל מאות החברים והילדים שהצטופפו בו. נולד הצורך במועדון ואמפי גדולים יותר שנבנו בסמוך למרכז.

כיום משמש המועדון מקום לפעילות הברוכה של נוער עצמון.